Τρίτη, 16 Ιούλιος, 2019

Στο 39,85% διαμορφώνεται το ποσοστό της Ν.Δ. με την ενσωμάτωση στο 99,83% των εκλογικών τμημάτων.

Ο ΣΥΡΙΖΑ συγκεντρώνει 31,53% και ακολουθεί το Κίνημα Αλλαγής με 8,10%.

Το ποσοστό του ΚΚΕ διαμορφώνεται στο 5,30% και έπονται Ελληνική Λύση 3,70 και ΜέΡΑ25 3,44%

Οι ΝΔ καταλαμβάνει 158 έδρες, ο ΣΥΡΙΖΑ 86 έδρες, το ΚΙΝΑΛ 22, το ΚΚΕ 15, η Ελληνική Λυση 10 και το ΜέΡΑ 25 παίρνει 9 έδρες.

Με την ενσωμάτωση στην σταυροδοσία να βρίσκεται στο 96% μέχρι στιγμής εκλέγονται αλφαβητικά ανά κόμμα:

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ – 158 ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ

Επικρατείας
Παναγιώτης Πικραμένος
Μαριέττα Γιαννάκου-Μαριόρη
Γιώργος Γεραπετρίτης
Τάκης Θεοδωρικάκος
Χρηστος Ταραντίλης

Α’ Αθηνών
Όλγα Κεφαλογιάννη
Βασίλης Κικίλιας
Θάνος Πλεύρης
Νικήτας Κακλαμάνης
Άγγελος Συρίγος
Κωνσταντίνος Μπογδάνος
Φωτεινή Πιπιλή

Β1 Βόρειος Τομέας Αθηνών
Κωστής Χατζηδάκης
Άδωνις Γεωργιάδης
Νίκη Κεραμέως
Γιώργος Κουμουτσάκος
Θοδωρής Ρουσόπουλος
Δημήτρης Καιρίδης
Ζωή Ράπτη

Β2 Δυτικός Τομέας Αθηνών
Κυριάκος Μητσοτάκης
Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης
Γιάννης Λοβέρδος

Β3 Νότιος Τομέας Αθηνών
Νίκος Δένδιας
Κωνσταντίνος Κυρανάκης
Διονύσιος Χατζηδάκης
Θεοχάρης Θεοχάρης
Άννα Καραμανλή
Σοφία Βούλτεψη
Μπάμπης Παπαδημητρίου
Ιωάννης Καλλιάνος
Βασίλης-Πέτρος Σπανάκης

Α’ Πειραιώς
Κωνσταντίνος Κατσαφάδος
Ιωάννης Μελάς
Νίκος Μανωλάκος
Νόνη Δούνια
Χριστόφορος-Εμμανουήλ Μπουτσικάκης

Β’ Πειραιώς
Κυριάκος Μητσοτάκης
Δημήτρης Μαρκόπουλος

Α’ Ανατολικής Αττικής
Γεωργία Μαρτίνου
Μάκης Βορίδης
Γιώργος Βλάχος
Βασίλης Οικονόμου

Β’ Δυτικής Αττικής
Αθανάσιος Μπούρας
Ευάγγελος Λιάκος
Γιώργος Κωτσήρας

Αιτωλοακαρνανίας
Κωνσταντίνος Καραγκούνης
Μάριος Σαλμάς
Σπήλιος Λιβανός

Αργολίδας
Ιωάννης Ανδριανός

Αρκαδίας
Κωνσταντίνος Βλάσης

Άρτας
Γιώργος Στύλιος

Αχαϊας
Κυριάκος Μητσοτάκης
Άγγελος Τσίγκρης
Ανδρέας Κατσανιώτης
Ιάσων Φωτήλας

Βοιωτίας
Ανδρέας Κουτσούμπας

Γρεβενών
Ανδρέας Πάτσης

Δράμας
Κωνσταντίνος Μπλούχος

Δωδεκανήσου
Μάνος Κόνσολας
Βασίλειος-Νικόλαος Υψηλάντης
Μίκα Ιατρίδη
Ιωάννης Παππάς

Έβρου
Αναστάσιος Δημοσχάκης
Χρήστος Δερμεντζόπουλος
Σταύρος Κελέτσης

Ευβοίας
Σίμος Κεδίκογλου
Αθανάσιος Ζεμπίλης
Σπυρίδων Πνευματικός

Ευρυτανίας
Κωνσταντίνος Κοντογεώργος

Ζακύνθου
Διονύσιος Ακτύπης

Ηλείας
Διονυσία-Θεοδώρα Αυγερινοπούλου
Κωνσταντίνος Τζαβάρας
Ανδρέας Νικολακόπουλος

Ημαθίας
Απόστολος Βεσυρόπουλος
Αναστάσιος Μπαρτζώκας
Λάζαρος Τσαβδαρίδης

Ηρακλείου
Λευτέρης Αυγενάκης
Μάξιμος Σενετάκης

Θεσπρωτίας
Βασίλης Γιόγιακας

Α’ Θεσσαλονίκης
Κωνσταντίνος Καραμανλής
Κωνσταντίνος Γκιουλέκας
Ελένη Ράπτη
Σταύρος Καλαφάτης
Στράτος Σιμόπουλος
Άννα Ευθυμίου
Δημήτρης Κούβελας

Β’ Θεσσαλονίκης
Θεόδωρος Καράογλου
Σάββας Αναστασιάδης
Δημήτρης Βαρτζόπουλος

Ιωαννίνων
Κωνσταντίνος Τασούλας
Σταύρος Καλογιάννης
Μαρία-Αλεξάνδρα Κεφαλά
Γιώργος Αμυράς

Καβάλας
Νικόλαος Παναγιωτόπουλος
Ιωάννης Πασχαλίδης
Μακάριος Λαζαρίδης

Καρδίτσας
Κωνσταντίνος Τσιάρας
Γεώργιος Κώτσος
Ασημίνα Σκόνδρα

Καστοριάς
Ζήσης Τζηκαλάγιας

Κέρκυρας
Στέφανος Γκίκας

Κεφαλληνίας
Παναγής Καππάτος

Κιλκίς
Γεώργιος Γεωργαντάς

Κοζάνης
Ευστάθιος Κωνσταντινίδης
Παρασκευή Βριζίδου
Μιχάλης Παπαδόπουλος
Γεώργιος Αμανατίδης

Κορινθίας
Χρίστος Δήμας
Νίκος Ταγαράς
Μαριλένα Σουκουλή

Κυκλάδων
Ιωάννης Βρούτσης
Κατερίνα Μονογιού
Φίλιππος Φορτωμάς

Λακωνίας
Θανάσης Δαβάκης
Νεοκλής Κρητικός

Λάρισας
Μάξιμος Χαρακόπουλος
Χρήστος Κελλάς
Στέλλα Μπίζιου

Λασιθίου
Ιωάννης Πλακιωτάκης

Λέσβου
Χαράλαμπος Αθανασίου

Λευκάδα
Θανάσης Καββαδάς

Μαγνησίας
Χρήστος Μπούκωρος
Ζέττα Μακρή
Θανάσης Λιούπης
Κωνσταντίνος Μαραβέγιας

Μεσσηνίας
Αντώνης Σαμαράς
Ιωάννης Λαμπρόπουλος
Μίλτος Χρυσομάλλης
Περικλής Μαντάς

Ξάνθης
Σπύρος Τσιλιγγίρης

Πέλλας
Γιώργος Καρασμάνης
Διονύσης Σταμενίτης
Λάκης Βασιλειάδης

Πιερίας
Φώντας Μπαραλιάκος
Άννα Μάνη-Παπαδημητρίου
Σάββας Χιονίδης

Πρέβεζα
Στέργιος Γιαννάκης

Ρεθύμνης
Ιωάννης Κεφαλογιάννης

Ροδόπης
Ευριπίδης Στυλιανίδης

Σάμου
Χριστόδουλος Στεφανάδης

Σερρών
Κωνσταντίνος Καραμανλής
Φωτεινή Αραμπατζή
Τάσος Χατζηβασιλείου
Θεόφιλος Λεονταρίδης

Τρικάλων
Κωνσταντίνος Σκρέκας
Αθανάσιος Λιούτας
Κατερίνα Παπακώστα-Παλιούρα

Φθιώτιδας
Χρήστος Σταϊκούρας
Ιωάννης Οικονόμου
Γεώργιος Κοτρωνιάς
Θέμης Χειμάρας

Φλώρινας
Ιωάννης Αντωνιάδης

Φωκίδας
Ιωάννης Μπουγάς

Χαλκιδικής
Γιώργος Βαγιωνάς

Χανίων
Ντόρα Μπακογιάννη
Κωνσταντίνος-Μανούσος Βολουδάκης
Βασίλης Διγαλάκης

Χίου
Νότης Μηταράκης

 

ΣΥΡΙΖΑ

Επικρατείας
Βασίλης Βασιλικός
Έφη Αχτσιόγλου
Πάνος Σκουρλέτης
Αλέκος Φλαμπουράρης

Α’ Αθηνών
Νίκος Βούτσης
Δημήτρης Τζανακόπουλος
Νίκος Φίλης
Χριστόφορος Βερναδάκης

Β1 Βόρειου Τομέα Αθηνών
Ευκλείδης Τσακαλώτος
Κωνσταντίνος Ζαχαριάδης
Μαριλίζα Ξενογιαννακοπούλου
Γιώργος Κατρούγκαλος

Β2 Δυτικού Τομέα Αθηνών
Ιωάννης Δραγασάκης
Δημήτρης Βίτσας
Χαρά Καφαντάρη
Θανάσης Παπαχριστόπουλος

Β3 Νοτίου Τομέα Αθηνών
Νίκος Παππάς
Θεανώ Φωτίου
Γιάννης Μουζάλας
Ιωάννης Μπαλάφας
Ραλλία Χρηστίδου

Α’ Πειραιώς
Θεόδωρος Δρίτσας

Β’ Πειραιώς
Νίνα Κασιμάτη
Ιωάννης Ραγκούσης
Τρύφων Αλεξιάδης

Α’ Ανατολικής Αττικής
Αλέξης Τσίπρας
Χρήστος Σπίρτζης
Νάσος Αθανασίου

Β’ Δυτικής Αττικής
Γιώργος Τσίπρας

Αιτωλοακαρνανίας
Γιώργος Βαρεμένος
Θάνος Μωραϊτης

Αργολίδας
Ιωάννης Γκιόλας

Αρκαδίας
Γιώργος Παπαηλιού

Άρτας
Όλγα Γεροβασίλη

Αχαϊας
Αλέξιος Τσίπρας
Σία Αναγνωστοπούλου
Κωνσταντίνος Μάρκου

Βοιωτίας
Γιώτα Πούλου

Δράμας
Θεόφιλος Ξανθόπουλος

Δωδεκανήσου
Νεκτάριος Σαντορινιός

Έβρου
Νατάσα Γκάρα

Ευβοίας
Ευάγγελος Αποστόλου
Μιλτιάδης Χατζηγιαννάκης

Ηλείας
Διονύσιος-Χαράλαμπος Καλαματιανός

Ημαθίας
Φρόσω Καρασαρλίδου

Ηρακλείου
Χάρης Μαμουλάκης
Σωκράτης Βαρδάκης
Νικόλαος Ηγουμενίδης

Θεσπρωτίας
Μάριος Κάτσης

Α’ Θεσσαλονίκης
Κατερίνα Νοτοπούλου
Ιωάννης Αμανατίδης
Χρήστος Γιαννούλης
Κωνσταντίνος Ζουράρις
Αλέξανδρος Τριανταφυλλίδης

Β’ Θεσσαλονίκης
Σωκράτης Φάμελλος
Δώρα Αυγέρη

Ιωαννίνων
Μερόπη Τζούφη

Καβάλας
Σουλτάνα Ελευθεριάδου

Καρδίτσας
Σπύρος Λάππας

Καστοριάς
Ολυμπία Τελιγιορίδου

Κέρκυρας
Χρήστος-Αλέξανδρος Αυλωνίτης

Κιλκίς
Ειρήνη-Ελένη Αγαθοπούλου

Κοζάνης
Καλλιόπη Βέττα

Κορινθίας
Γεώργιος Ψυχογιός

Κυκλάδων
Νικόλας Συρμαλένιος

Λακωνίας
Σταύρος Αραχωβίτης

Λάρισας
Αλέξιος Τσίπρας
Βασίλειος Κόκκαλης

Λασιθίου
Εμμανουήλ Θραψανιώτης

Λέσβου
Ιωάννης Μπουρνούς

Μαγνησίας
Αλέξανδρος Μεϊκόπουλος
Κατερίνα Παπανάτσιου

Μεσσηνίας
Αλέξης Χαρίτσης

Ξάνθης
Χουσεΐν Ζεϊμπέκ

Πέλλας
Θεοδώρα Τζάκρη

Πιερίας
Μπέττυ Σκούφα

Πρέβεζας
Κωνσταντίνος Μπάρκας

Ρεθύμνης
Ανδρέας Ξανθός

Ροδόπης
Τάκης Χαρίτου

Σερρών
Λευτέρης Αβραμάκης

Τρικάλων
Αθανάσιος Παπαδόπουλος

Φθιώτιδας
Ιωάννης Σαρακιώτης

Φλώρινας
Πέτη Πέρκα

Χαλκιδικής
Κυριακή Μαλάμα

Χανίων
Παύλος Πολάκης

Χίου
Ανδρέας Μιχαηλίδης

 

ΚΙΝΑΛ

Επικρατείας
Γιώργος Καμίνης

Α’ Αθηνών
Κώστας Σκανδαλίδης

Β1′ Βορείου Τομέα Αθηνών
Ανδρέας Λοβέρδος

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
Νάντια Γιαννακοπούλου

Β3′ Νοτίου Τομέα Αθηνών
Φώφη Γεννηματά

Αιτωλοακαρνανίας
Δημήτρης Κωνσταντόπουλος

Αργολίδος
Ανδρέας Πούλας

Αρκαδίας
Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος

Άρτας
Χρήστος Γκόκας

Αχαΐας
Γιώργος Παπανδρέου

Βοιωτίας
Γεώργιος Μουλκιώτης

Δράμας
Χαρά Κεφαλίδου

Ηλείας
Μιχαήλ Κατρίνης

Ηρακλείου
Φώφη Γεννηματά

Α’ Θεσσαλονίκης
Χάρης Καστανίδης

Β’ Θεσσαλονίκης
Γιώργος Αρβανιτίδης

Κέρκυρας
Δημήτρης Μπιάγκης

Κιλκίς
Γεώργιος Φραγγίδης

Λάρισας
Ευαγγελία Λιακούλη

Ξάνθης
Μπουρχάν Μπαράν

Ροδόπης
Ιλχάν Αχμέτ

Χαλκιδικής
Απόστολος Πανάς

 

ΚΚΕ

Επικρατείας
Αλέκα Παπαρήγα

Α’ Αθηνών
Λιάνα Κανέλλη

Β1′ Βορείου Τομέα Αθηνών
Θανάσης Παφίλης

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
Δημήτρης Κουτσούμπας

Β3′ Νοτίου Τομέα Αθηνών
Χρήστος Κατσώτης

Β’ Πειραιώς
Διαμάντω Μανωλάκου

Α’ Ανατολικής Αττικής
Ελένη Γερασιμίδου

Αιτωλοακαρνανίας
Νίκος Παπαναστάσης

Αχαϊας
Νίκος Καραθανασόπουλος

Ευβοίας
Γεώργιος Μαρίνος

Ηρακλείου
Μανώλης Συντυχάκης

Α’ Θεσσαλονίκης
Δημήτρης Κουτσούμπας

Β’ Θεσσαλονίκης
Λεωνίδας Στολτίδης

Λάρισας
Γεώργιος Λαμπρούλης

Λέσβου
Μαρία Κομνηνάκα

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ

Επικρατείας
Βασίλης Βιλιάρδος

Β1′ Βορείου Τομέα Αττικής
Αναστασία – Αικατερίνη Αλεξοπούλου

Β2′ Δυτικού Τομέα Αττικής
Μαρία Αθανασίου

Β3′ Νοτίου Τομέα Αττικής
Δημήτριος Βαγενάς

Β’ Πειραιώς
Σοφία-Χάιδω Ασημακοπούλου

Α’ Ανατολικής Αττικής
Αντώνιος Μυλωνάκης

Α’ Θεσσαλονίκης
Κυριάκος Βελόπουλος

Β’ Θεσσαλονίκης
Κωνσταντίνος Χήτας

Λάρισας
Κυριάκος Βελόπουλος

Σερρών
Κωνσταντίνος Μπούμπας

 

ΜέΡΑ25

Α’ Αθηνών
Αγγελική Αδαμοπούλου

Β1′ Βορείου Τομέα Αθηνών
Κλέων Γρηγοριάδης

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
Κρίτων-Ηλίας Αρσένης

Β3′ Νοτίου Τομέα Αθηνών
Σοφία Σακοράφα

Β’ Πειραιώς
Γιάνης Βαρουφάκης

Α’ Ανατολικής Αττικής
Μαρία Απατζίδη

Ηρακλείου
Γιάνης Βαρουφάκης

Α’ Θεσσαλονίκης
Γιάνης Βαρουφάκης

Β’ Θεσσαλονίκης
Κωνσταντίνα Αδάμου

 

Σημείωση: Ο Γιάννης Βαρουφάκης είναι σε τρεις εκλογικές περιφέρειες και μένει να δούμε σε ποιαν θα πάρει την έδρα για να συμπληρωθουν οι άλλες δύο.

Ροη Ειδησεων

Στον αέρα 150.000 συντάξεις χηρείας -Εντολή Βρούτση για επιτάχυνση διαδικασιών
Google Translate: Νέες λειτουργίες για άμεση μετάφραση μέσω της κάμερας
Κατάμεστη η Επίδαυρος για την παράσταση “Οιδίπους Τύραννος”
5 δισ. δολάρια πρόστιμο στο Facebook για το σκάνδαλο Cambridge Analytica
Πρωταθλητές Ξυλάς και Λάκη στα διεθνή Πρωταθλήματα ITF Juniors U18
Αντίστροφη μέτρηση για το Πανελλήνιο Ορεινής Ποδηλασίας στην Λειβαδιά
Χρυσό μετάλλιο ο Βαγενάς στο παγκόσμιο πρωτάθλημα νέων άρσης βαρών σε πάγκο
Αύξησε το προσωπικό της η ELPEN την περίοδο της κρίσης
Χάλκινο στο Πανευρωπαϊκό
“Χρυσός” Πρωταθλητής Ευρώπης στα 1.000μ. ο Κωνσταντίνος Λιβανός
Φάκελοι σε όλους τους υπουργούς: Γραμμή-γραμμή οι προτεραιότητες της κυβέρνησης
ΔΕΗ: Ποια ονόματα ακούγονται για την «ηλεκτρική καρέκλα» της διοίκησης
Ο Μάκης Γιατράς προπονητής της χρονιάς στην Α1
Ποια εταιρεία έπεσε πιο κοντά στο εκλογικό αποτέλεσμα;
Πρεβολαράκη και Πιλίδης: «Κίνητρο για όλους»
Μάγεψε η Συμφωνική Ορχήστρα Νέων Ελλάδος στον Πολύγυρο Χαλκιδικής
Ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης νικητής στον Γύρο του Μπάνσκο
Εκλογές 2019: Ποιοι εκλέγονται βουλευτές
4 αποστολές Εθνικών ομάδων της ποδηλασίας στο εξωτερικό
Εκλογές 2019: Μάθε που ψηφίζεις

Social

INSTAGRAM

DAILYMOTION