--C Αθήνα

Τα σημεία στα οποία θα γίνουν δωρεάν rapid test αύριο από τον ΕΟΔΥ

©ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΠΟΛΑΡΗ/EUROKINISSI

Ο ΕΟΔΥ ανακοίνωσε τα σημεία στα οποία θα γίνουν δωρεάν rapid test την Τετάρτη 11/5.

Αναλυτικά τα σημεία:

  1. Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου),
  2. Δ. Διονύσου, Πεντζερίδου 3, πολιτιστικό κέντρο του Αγίου Στεφάνου, 09:30-15:00
  3. Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Αμαρουσίου, 09:30-15:00
  4. Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
  5. Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
  6. Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
  7. Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00
  8. Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
  9. Δ. Παπάγου-Χολαργού, Δημαρχιακό Μέγαρο, Περικλέους 55, Χολαργός, Εκθεσιακός Χώρος, όροφος -2, 09:30-15:00
  1. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
  2. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
  3. 1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
  4. 2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
  5. 3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, Θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
  6. 4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
  7. 5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
  8. 6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
  9. 7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
  10. Δ. Θεσσαλονίκης, Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-20:30
  1. Δ. Θεσσαλονίκης, Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της Περιφέρειας, 09:30-15:00
  2. Δ. Πυλαίας- Χορτιάτη, Κοινοτικό Κατάστημα Χορτιάτη, Μαρτύρων 2ας Σεπτεμβρίου 102, 09:00-15:00
  3. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:00-15:00
  4. Δ. Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Μηχανιώνας, Μαρκ. Μπότσαρη, 13:00-19:00
  5. Δ. Κορδελιού – Ευόσμου, ΚΑΠΗ Κορδελιού, Καραβαγγέλη με Κατσαντώνη, 09:00-15:00
  6. Δ. Παύλου Μελά, ΚΑΠΗ Α. Ηλιούπολης, Περικλέους 11, 13:00-19:00
  7. Θεσσαλονίκη,
  8. Δ. Λαγκαδά, Πνευματικό Κέντρο Κολχικού, Κολχικό, 09:00-15:00
  9. Δ. Νεάπολης- Συκεών, Δημοτικό Κατάστημα Συκεών, Ι. Μιχαήλ 1, Συκιές, 09:30-15:00
  10. Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 09:00 – 15:00
  11. Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 09:00 – 15:00
  12. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 09:00-15:00
  13. Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου,08:30-15:30
  14. Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος,09:00-14:00
  15. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
  16. Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου 09:00-17:00
  17. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  18. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  19. Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-15:00
  20. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
  21. Αρκαδία, Δ. Β. Κυνουρίας, Πλατεία Καρτσιώτη Άστρους, 09:00-11:30
  22. Αρκαδία, Δ. Β. Κυνουρίας, Παράλιο Άστρος, 12:00-14:00
  23. Άρτα, Κέντρο Υγείας-ISOBOX,08:30-15:30
  24. Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 08:30-15:30
  25. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:15-20:15
  26. Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας βορείου τομέα, 08:00-20:00
  27. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Οίκημα Μάνας και Παιδί, 08:30-15:00
  28. Αχαΐα, Πάτρα, Παμπελοποννησιακό Στάδιο , 09:00-15:00
  29. Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, Πινδάρου 112, 08:30-15:30
  30. Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30-15:30
  31. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00
  32. Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:30
  33. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
  34. Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης, Δήμητρας 19, 09:00-15:00
  35. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 -15.30
  36. Έβρος, Πλατεία Δασίου Ορεστιάδας, 11:00 -13.00
  37. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  38. Εύβοια, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00-15:00
  39. Εύβοια, Λιμένας-Αίθουσα ΟΛΝΕ, Λουτρά Αιδηψού, 08:30-15:30
  40. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-15.30
  41. Ζάκυνθος, IKA, 08:30-15:30
  42. Ζάκυνθος, Μαριες, 09:00-14:00
  43. Ηλεία, Αρχαία Ολυμπία, Δημαρχείο, 10:00-15:00
  44. Ηλεία, Κυλλήνη, Δημαρχείο, 09:00-15:00
  45. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία-πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:30-16:00
  46. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  47. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  48. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  49. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:30-16:30
  50. Ηράκλειο, Κλειστό γυμναστήριο Μελεσσών, 09:00-11:00
  51. Ηράκλειο, Εκθεσιακό κέντρο Αρκαλοχωρίου, 12:00-14:00
  52. Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
  53. Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
  54. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
  55. Θεσπρωτία, Δημαρχείο Πλαταριάς, 10:00-14:00
  56. Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ικαρίας, 09:00-16:00
  57. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
  58. Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-14:00
  59. Ιωάννινα, Βουτσαράς, Κέντρο Υγείας, 09:00 – 14:00
  60. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00 – 15:00
  61. Καβάλα, Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης, 08:30 – 15:30
  62. Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 09:00 – 14:30
  63. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
  64. Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-14:00
  65. Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
  66. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
  67. Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
  68. Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
  69. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
  70. Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30 – 15:30
  71. Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30 – 13:30
  72. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
  73. Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
  74. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  75. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης. 08:30-15:30
  76. Κιλκίς, Χειμαδιό, Πλατεία Χωριού, 09:00-11:30
  77. Κιλκίς, Κοιλάδι, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:30
  78. Κιλκίς, Σιταριά, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-10:30
  79. Κιλκίς, Άσπρος, Πολιτιστικός Σύλλογος, 11:00-13:00
  80. Κιλκίς, Αξιοχώρι, Αγροτικό Ιατρείο, 13:30-15:30
  81. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15-15:15
  82. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:15
  83. Κοζάνη, Πλατεία Νίκης, 10:00- 13:00
  84. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 09:00-15:00
  85. Κόρινθος, Δημοτικό κτίριο BEAU RIVAGE, Ποσειδώνος και Ήρας 2, Λουτράκι, 09:30-14:00
  86. Κως, Πάρκο Πασσανικολάκη, 08:00-14:00
  87. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30- 16:30
  88. Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Μολάων, 09:30- 14:30
  89. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:30
  90. Λακωνία, Δημαρχείου Γυθείου, 09:15-14:30
  91. Λακωνία, Λαϊκή Αγορά Πύργου Διρού, 09:00-10:30
  92. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
  93. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00
  94. Λάρισα, ΚΑΠΗ Ελασσόνας, 09:00-15:00
  95. Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-15:30
  96. Λάρισα, Κ.Υ Γόννων, 09:00-12:00
  97. Λάρισα, Αμπελάκια Ιατρείο, 12:30-15:00
  98. Λάρισα, Στέκι Ν. Πολιτείας ,Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 08:00-15:30
  99. Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο ΓΑΙΑ, 08:00-15:30
  100. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00
  101. Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
  102. Λέσβος, πίσω πλευρά Δημοτικού Θεάτρου, 10:00-14:00
  103. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
  104. Λευκάδα, Δημαρχείο Λευκάδας, Α. Σικελιανού & Ν. Σβορώνου, 11:00-12:00
  105. Λευκάδα, Μαρίνα Λευκάδας, Ανατολική Παραλία, 12:30-13:30
  106. Λήμνος, Είσοδος παλιό Λιμάνι, Μύρινα, 08:45-14:45
  107. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη, 08:30-15:30
  108. Μαγνησία, Δημαρχείο Ν. Αγχιάλου, 09:00-11:00
  109. Μαγνησία, Κτίριο Περιφερειακής Ενότητας Ν. Μαγνησίας, 12:00-15:00
  110. Μαγνησία, Μεταξουργείο Βόλου, Καραμπατζάκη & Αναπαύσεως, 09:00-14:30
  111. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
  112. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00 – 14:00
  113. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30
  114. Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30 – 14:30
  115. Νάξος, Εκκλησία Αγ. Νικοδήμου Χώρα 7:30-17:00
  116. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00
  117. Ξάνθη, Εύλαλο, Περιφερειακό Ιατρείο, 09:00 – 13:00
  118. Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30
  119. Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:30-14:45
  120. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον, 08:00-15:00
  121. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
  122. Πέλλα, Ξενιτίδειο Αριδαίας, Λεωφόρος Ξενιτίδη 7, 09:30-14:30
  123. Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00
  124. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-15:00
  125. Πρέβεζα, Δημαρχείο Καναλακίου, 09:00-12:00
  126. Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο Πάργας, 12:30-14:00
  127. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  128. Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 08:30-15:30
  129. Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
  130. Ροδόπη, Διαλαμπής 14, Ίασμος, 09:00 – 14:00
  131. Ρόδος, 1o χλμ Ρόδου Καλλιθέας, πλησίον λαικής αγοράς, 09.00-14.30
  132. Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
  133. Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-15:00
  134. Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, στενό Τρ. Πειραιώς, 08:00-15:00
  135. Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 09:00-12:00
  136. Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σερρών, 08:30-19:30
  137. Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ηράκλειας, 09:00 – 15:00
  138. Σέρρες, Κέντρο Υγείας Νιγρίτας, 09:00 – 15:00
  139. Σέρρες, Κέντρο Υγείας Στρυμονικού, 09:00 -15:00
  140. Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σιδηροκάστρου, 09:00 – 15:00
  141. Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ροδολίβου, 09:30 – 14:30
  142. Σέρρες, στον χώρο του ΚΑΠΗ, 09:00 – 15:00
  143. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
  144. Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00
  145. Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
  146. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού 07:30-13:30
  147. Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ 10:00-15:30
  148. Τρίκαλα, Κεντρική Πλατεία Καλαμπάκας 08:00-10:00
  149. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 09:00 – 15:00
  150. Φθιώτιδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν Αγίου Παντελεήμονα, Καμένα Βούρλα, 11:30 – 14:30,
  151. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
  152. Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμυνταιου, Πλατεία Δ. Μάκρη 36 , 08:30 – 15:00
  153. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00
  154. Φωκίδα, Κυριακοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο Ιτέας,09.00-13.00
  155. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  156. Χαλκιδική, Πολύγυρος Χαλκιδικής, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00 – 15:00
  157. Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κέντρου Υγείας Χανίων (1η-2η ΤΟΜΥ), 08:30-18:30
  158. Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κέντρου Υγείας Χανίων (Λεωφόρος Καραμανλή 99), 08:30-15:30
  159. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:00-14:00
  160. Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30