--C Αθήνα

Τα σημεία στα οποία θα γίνουν δωρεάν rapid test από τον ΕΟΔΥ την Τρίτη

©ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΝΤΑΡΙΝΗΣ/EUROKINISSI

Ο ΕΟΔΥ ανακοίνωσε τα σημεία στα οποία θα γίνουν δωρεάν rapid test την Τρίτη 31/5.

Δ. Ελευσίνας, Α’ ΚΑΠΗ Ερμού & Πετράκη, Άνω Ελευσίνα, 09:30-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Αμαρουσίου, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, 09:30-15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-17:00
Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
Δ. Κηφισιάς, Πλατεία Πλατάνου, παραπλεύρως του Άλσους Κηφισιάς, μπροστά από τον ΗΣΑΠ, 09:30-15:00
Δ. Βύρωνα, Πάρκο Καραολή & Δημητρίου, έναντι του Δημαρχείου, 09:30-15:00
Δ. Αιγάλεω, Πνευματικό κέντρο Ι. Ρίτσος, δίπλα στο Κολυμβητήριο του Αιγάλεω, Δημαρχείου & Κουντουριώτου, 09:30-15:00
Δ. Καλλιθέας, είσοδος Δημαρχείου, 09:30-15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30
Δ. Πυλαίας, Πέτρινο Πολιτιστικό Πυλαίας, Πολυτεχνείου 20, 09:00 – 15:00
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 13:00-19:00
Δ. Θέρμης, κτίριο κοινότητας, Βασιλικά, 09:00-15:00
Δ. Κορδελιού – Ευόσμου, Ισόγειο Δημαρχείου Ευόσμου, Παύλου Μελά 24, 09:00-15:00
Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, ΚΑΠΗ Μενεμένης, Έλλης Αλεξίου 9, 09:00-15:00
Δ.Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου Λαγκαδα, 09:30 – 15:00
8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00
14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Τριανδρία, Ηρώων 4, 09:00 – 15:00
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 11:00-17:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-20:30
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 11:30 – 14:00
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Άνδρος, Μπατσί (πλησίον ΚΕΠ), 10:00-13:00
Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου, 14:00 – 17:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-14:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-14:00
Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-15:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, 09:30-14:00
Άρτα, Κέντρο Υγείας- ISOBOX, 07:30-14:30
Άρτα, Εκθεσιακό Κέντρο Άρτας (ISOBOX), 07:30-14:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Οίκημα Μάνας και Παιδί, 08:30-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:15-20:15
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, 08:00-20:00
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Νοτίου Τομέα, 08:30-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Άνω πόλης, 08:30-14:30
Αχαΐα, Πάτρα, Πνευματικό κέντρο πλατεία Ελευθερίας, 08:30-14:30
Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, 08:30-15:30
Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, 08:30-15:30
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:30
Δράμα, Αγίου Αθανασίου, Κοινότητα Αγίου Αθανασίου, 09:30-13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Νομαρχείο Αλεξανδρούπολης, Σουλίου 2, 09:00-15:00
Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145, 13:00-14:30
Έβρος, Κέντρο Υγείας Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30-15:30
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00-15:00
Εύβοια, Κέντρο Υγείας Ιστιαίας, 08:30-15:30
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08:30-15:30
Ζάκυνθος, ΙΚΑ, 08:30-15:30
Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο, 09:00-15:00
Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό κέντρο, 09:00-15:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία- πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, Δημοτικό Θέατρο Νάουσας, Βενιζέλου 25, 09:00-14:30
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:30-16:30
Ηράκλειο, Τυμπάκι – Κτήριο Κοινότητας Τυμπακίου, 10:00-13:00
Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-16:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, ΤΕΙ Ιωαννίνων, 10:00 – 13:00
Ιωάννινα, Δερβίζιανα, Κέντρο Υγείας, 10:00 – 14:00
Ιωάννινα, Μέτσοβο, Κέντρο Υγείας, 09:00 – 14:00
Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης, 08:30 – 15:30
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-15:30
Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00- 14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Σοφάδων, 10:30-12:30
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30 – 15:30
Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30 – 13:30
Καστοριά, Κορέστεια, 10:30 – 12:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
Κέρκυρα, Κέντρο Υγείας Λευκίμμης, 09:30-14:30
Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Κρηστώνη, Προαύλιο Χώρο Κοινότητας, 09:00-11:30
Κιλκίς, Καμπάνη, Δημοτικό Κατάστημα, 12:00-14:30
Κιλκίς, Πολύπετρο, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:30
Κιλκίς, Ευρωπός, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:30
Κιλκίς, Γρίβα, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:30
Κιλκίς, Γουμένισσα, Πολιτιστικό Κέντρο, 12:00-14:30
Κιλκίς, Κούπα, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:30
Κιλκίς, Σκρα, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:30
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγαμου 62, 08:15- 15:15
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 19:30
Κόρινθος, δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πναεπιστημίου, 09:00 – 15:00
Κόρινθος, δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ.Γεννηματά 2, 09:30 – 14:00
Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30- 16:30
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00- 14:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:30
Λακωνία, Ανατολική Μάνη, Πλατεία Φλομοχωρίου, 12:00-13:30
Λάρισα, Δημαρχείο, 08:00-14:00
Λάρισα, ΟΣΕ, 08:00-14:00
Λάρισα, Φάρσαλα, Κεντρική Πλατεία, Δημαρχείο, 09:00-12:00
Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-14:00
Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία, 08:00-14:00
Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο , 08:00-14:00
Λάρισα, ΟΑΕΔ, 08:00-14:00
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00
Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
Λευκάδα, Παλιό Νοσοκομείο, Κτίριο ΕΚΑΒ, Α. Βαλαωρίτη 40, 08:00-15:00
Λήμνος, Μύρινα, παλιό λιμάνι, 09:00 – 15:00
Λήμνος, ιατρείο Πορτιανού, 09:00 – 15:00
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη, 08:30-15:30
Μαγνησία, Μεταξουργείο Βόλου, Αναπαύσεως & Καραμπατζάκη, 09:00-14:30
Μαγνησία, Υπεραστικό ΚΤΕΛ Βόλου, Ζάχου 5, 09:30-15:00
Μαγνησία, Παραλία Βόλου, έναντι Πανεπιστημίου, 10:00-14:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 09:30 – 13:30
Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 09:30 – 13:30
Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 10:00 – 13:00
Νάξος, Νοσοκομείο, Χώρα Νάξου, 07:30 – 16:00
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00
Ξάνθη, Ξύλινο Σπιτάκι – Πρώην ΔΕΥΑΞ, Πλατεία Ελευθερίας, 08:30 – 14:00
Ξάνθη, Τοξότες, 09:00 – 13:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30
Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:15-14:45
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον, 08:00-15:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών- Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2, 11:00-14:30
Πιερία, Ανδρομάχη, Χώρος Εμποροπανήγυρης, 08:30 – 14:30
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-15:00
Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Φιλιππιάδας, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Δημοτικός Κήπος Ρεθύμνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-15:00
Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-15:00
Ροδόπη, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Συμεωνίδη και Υψηλάντου γωνία, Κομοτηνή, 09:00 – 15:00
Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Αφάντου, 09:00-14:00
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08:30-15:00
Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, Βαθύ, (στενό Τρ. Πειραιώς), 09:00-15:00
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Γ.Ν. Σάμου, 08:15-12:00
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Κ.Υ Καρλοβάσου Σάμου, 08:00-15:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σερρών, 08:30-19:30
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ηράκλειας, 09:00 – 15:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Νιγρίτας, 09:00 – 15:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ροδολίβους, 09:30 – 14:30
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σιδηροκάστρου, 09:00 – 15:00
Σέρρες, Κέντρο Υγείας Στρυμονικού, 09:00 – 15:00
Σέρρες, Κοινότητα Δραβίσκου, 09:00 – 15:00
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 09:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ, 10:00-15:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Οβριακής, Δήμος Δομοκού, 09:00 – 10:00
Φθιώτιδα, Kεντρική Πλατεία Δομοκού, Δήμος Δομοκού, 10:30 –12:30
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-15:30
Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμυνταιου, 08:30 – 15:00
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Δημαρχείο Αρναίας, 09:30 – 14:30
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων (Κυδωνίας 29), 09:00-16:00
Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κέντρου Υγείας Χανίων (Λεωφόρος Καραμανλή 99), 09:00-15:00
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
Χίος, Κ.Υ Χίου, Λετσαίνης 1 & Αγ.Ειρήνης, 09:00-14:30