Σάββατο, 19 Οκτώβριος, 2019
Banner Top

Με πάρα πολύ μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν τα Πανελλήνια πρωταθλήματα Πάλης στην Άμμο Ανδρών – Γυναικών, Εφήβων – Νεανίδων και Παίδων – Κορασίδων που πραγματοποιήθηκαν στην Παραλία Κατερίνης.

Οι συμμετοχές άγγιξαν τις 400, ενώ η Πάλη έγινε το επίκεντρο της πόλης, καθώς εκτός από τους διαγωνιζόμενους, τους αγώνες παρακολούθησαν με μεγάλο ζήλο κάτοικοι, καθώς και παραθεριστές. Πρωταθλητής σύλλογος στους Άνδρες αναδείχτηκαν τα Καλά Δένδρα. Στις Γυναίκες και στις Νεάνιδες το χρυσό μετάλλιο πήρε ο ΑΟ Ευπυρίδαι. Στους Εφήβους και στους Παίδες πρώτευσε η Ευκαρπία, ενώ στις Κορασίδες οι Ολύμπιοι Κατερίνης.

Στους Άνδρες τα Καλά Δένδρα συγκέντρωσαν 58β., ο Ευρωπός με 29β. ήρθε δεύτερος και η Ευκαρπία με 19β. τρίτη.

Στις Γυναίκες οι σύλλογοι που ανέβηκαν στο βάθρο κατά σειρά είναι οι Ευπυρίδαι 21β., Ογχηστος 7β. και Ολύμπιοι Κατερίνης 5β.

Στους Έφηβους οι πρωταθλητές σύλλογοι που αναδείχτηκαν είναι οι: Ευρωπός 45β., Ευκαρπία 22,6β., Ολύμπιοι Κατερίνης 14β.

Στις Νεάνιδες τα σωματεία που ανέβηκαν στο βάθρο είναι οι: Ευπυρίδαι 9β., Δημοκρίτειο 7β., Ολύμπιοι Κατερίνης 3β.

Στους Παίδες οι σύλλογοι που διακρίθηκαν είναι οι: Ευκαρπία 38β., ΓΣ Κορωπίου 22β., Ολυμπιακή Φλόγα Ξάνθης 14β.

Τέλος στις Κορασίδες πρώτευσαν οι: Ολύμπιοι Κατερίνης 17β., Ευρωπός 10β., Πάλευε 7β.

 

Αναλυτικά οι νικητές σε κάθε κατηγορία:

ΑΝΔΡΩΝ

70κ.
1 ΑΡΟΥΖΜΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ
2 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
3 ΤΑΣΚΟΥΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ
3 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Ν.ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ

80κ.
1 ΜΠΙΝΕΝΜΠΑΟΥΜ ΚΥΡΙΛΛΟΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΤΑΥΡΟΥ
2 ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑ
3 ΣΤΡΙΛΙΓΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΠΌ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3 ΚΟΥΛΟΥΧΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΡΗΣ

90κ.
1 ΚΡΙΑΡΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ
2 ΣΑΜΑΡΤΖΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ
3 ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΡΩΠΟΣ
3 ΚΥΔΡΟΣ ΗΛΙΑΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑ

+90κ.
1 ΤΣΙΚΟΒΑΝΙ ΜΙΧΑΗΛ ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ
2 ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ
3 ΜΑΝΤΑΝΙ ΚΛΕΝΤΙΑΝ ΕΥΡΩΠΟΣ
3 ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

50κ.
1 ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ ΑΘΗΝΑ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ

60κ.
1 ΔΕΜΙΡΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ
2 ΓΚΟΥΓΚΟΥΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΗΜΑΘΙΩΝ
3 ΣΙΨΑ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ ΚΛΑΜΠ

70κ.
1 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΓΟΡΩ ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ
2 ΧΑΤΣΑΤΟΥΡΟΒΑ ΖΩΗ ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ
3 ΧΑΤΖΗΪΩΑΝΝΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

+70κ.
1 ΠΙΤΣΙΑΒΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΟΓΧΗΣΤΟΣ
2 ΛΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ ΟΛΥΜΠΙΟΙ
3 ΖΑΧΕΙΛΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ

ΕΦΗΒΩΝ

70κ.
1 ΓΚΙΡΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΛΥΜΠΙΟΙ
2 ΚΑΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ
3 ΜΠΕΑΖΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ-ΜΑΡΙΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ
3 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Ν.ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ

80κ.
1 ΝΤΟΒΚΟΠΟΛΟΒ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ
2 ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜΟΥ ΚΕΡΚΙΝΗΣ
3 ΝΤΕΛΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
3 ΚΑΠΟΓΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑ

+80κ.
1 ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ
2 ΚΟΥΚΛΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑ
3 ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ
3 ΤΟΠΟΥΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

60κ.
1 ΔΕΜΙΡΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ
2 ΓΚΟΥΓΚΟΥΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΗΜΑΘΙΩΝ

+60κ.
1 ΧΑΤΣΑΤΟΥΡΟΒΑ ΖΩΗ ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ
2 ΝΤΑΜΟΤΣΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ
3 ΛΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ ΟΛΥΜΠΙΟΙ

ΠΑΙΔΩΝ

60κ.
1 ΚΟΤΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑ
2 ΣΤΑΜΠΟΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
3 ΧΑΛΚΙΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΟΚ
3 ΒΑΣΙΛΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

70κ.
1 ΑΡΝΤΑΣΕΒ ΡΟΛΑΝ ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΣΕΡΡΩΝ
2 ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΛ.ΦΛΟΓΑ
3 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑ
3 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΥΡΩΠΟΣ

+70κ.
1 ΚΟΥΚΛΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑ
2 ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΛΕΥΕ
3 ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΥΡΩΠΟΣ
3 ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

+50κ.
1 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΡΟΔΟΘΕΑ ΕΥΡΩΠΟΣ
2 ΨΩΜΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΟΙ
3 ΔΕΣΚΟΥΛΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΛΕΥΕ
3 ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΑΝΝΑ ΟΛΥΜΠΙΟΙ