Σε ένα απίστευτο ματς, 4-3 ο Ολυμπιακός τον Πανιώνιο

• Σάββατο, Οκτ 14 2017

Σε ένα ματς που έγινε ροντέο στο τέλος, ο Ολυμπιακός πήρε μία πολύ μεγάλη νίκη, αφού επικράτησε με 4-3 του Πανιωνίου, στη Νέα Σμύρνη.

Ο Πανιώνιος προηγήθηκε με 1-0, ο Ολυμπιακός το γύρισε στο ημίχρονο με 3-1 (2 γκολ Ανσαριφάρντ και 1 Σισέ), όμως στο δεύτερο ημίχρονο χαλάρωσε και παραλίγο να το πληρώσει. Ο Πανιώνιος ισοφάρισε, όμως ο Φορτούνης με πέναλτι που πήρε ο ίδιος, έδωσε τη νίκη στους πρωταθλητές Ελλάδος.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Πανιώνιος πήρε προβάδισμα στο σκορ. Ο Φιγκέϊρας κάνει τραγικό λάθος γυρίζοντας με το κεφάλι την μπάλα προς τα πίσω, χωρίς να δει ότι καιροφυλακτούσε ο Σπιριντόνοβιτς ο οποίος πλάσαρε τον Προτό στην έξοδό του για το 1-0 των κυανέρυθρων.
Ο Ολυμπιακός έφτασε στην ισοφάριση στο 19’. Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Φορτούνη, εξαιρετική κεφαλιά του Σισέ, ο οποίος πέτυχε το πρώτο του γκολ στο Ελληνικό πρωτάθλημα για το 1-1.
Η ανατροπή για τον Ολυμπιακό ήρθε στο 37’. Ο Οφόε βγάζει μπροστινή μπαλιά, ο Ανσφαριφάρντ πετάγεται (δεν ήταν οφσάϊντ) και πλασάρει άψογα τον Κότνικ για το 2-1 των ερυθρολεύκων.
Με την συμπλήρωση 45’ ο Ολυμπιακός πέτυχε το τρίτο του γκολ. Ο Πάρντο σουτάρει, ο Κότνικ διώχνει, αλλά ουσιαστικά στρώνει στον Ανσαριφάρντ, ο οποίος δεν δυσκολεύεται να πετύχει το δεύτερο τέρμα του, το οποίο ούτε αυτό πανηγύρισε, όπως και το πρώτο άλλωστε, σεβόμενος το κυανέρυθρο παρελθόν του.

Στο 82' ο Πανιώνιος κέρδισε πέναλτι με τον Σπιριντόνοβιτς να ανατρέπεται από τον Προτό. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Μασούντ μειώνοντας με 3-2.

Στο 84' ο Πανιώνιος ισοφάρισε με τον Ντουρμισάϊ να πλασάρει σε τετ α τετ τον Προτό!

Στο 85' ο Κώστας Φορτούνης μπήκε στην περιοχή του Πανιωνίου και κέρδισε πέναλτι από μαρκάρισμα του Οικονόμου.

Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο Φορτούνης εύστοχα, δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στον Ολυμπιακό με 4-3!

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί.